Kto dopíše Prochádzkovu abecedu

Autor: Ján Kuciak | 21.10.2012 o 0:30 | Karma článku: 10,21 | Prečítané:  1370x

Prochádzkova iniciatíva môže získať veľkú podporu ľudí. Ale len za predpokladu, že sa k nim dostane zrozumiteľným a dôveryhodným informačným kanálom.

Vízia Alfa, ktorú ponúkol poslanec Radoslav Prochádzka svojim kolegom z KDH, naozaj pôsobí ako poctivá práca. Okrem toho, že pomenúva problémy a ponúka riešenia, sa tiež vyhraňuje proti drvivej väčšine svojich kolegov. A to môže byť dôvod, prečo program nebude možné realizovať ani sčasti.

Politická sféra a jej obsadenie žije vo zvláštnom opare niekde úplne mimo každodennej reality ostatného obyvateľstva krajiny. A jej prostrediu sa vyhýbajú aj tí, ktorí by ju mali prostredníctvom svojho spoločenského kreditu a výrazným schopnostiam ovplyvňovať. Akademici, cirkevní predstavitelia či osobnosti z umeleckej sféry- všetci by mali cítiť svoju časť zodpovednosti za kvalitu prostredia, v ktorom žijeme. Mali by využívať svoj potenciál, váhu svojho slova, a byť integrálnou súčasťou vytvárania lepšej spoločnosti.

Práve sem by mali smerovať aj výzvy pána Prochádzku. A naopak- práve títo ľudia, prirodzené a nepolitické autority, by si dnes mali iniciatívne zobrať slovo a vyjadriť svoj názor. Ukázať tým, pre ktorých je ich názor určujúcejší než vlastný, akou cestou sa treba vydať, komu odovzdať hlas, komu prejaviť podporu.

Ak by sa zmeny predstavené v projekte Alfa mali realizovať, určite za nimi nebude stáť žiadne zo súčasných politických zoskupení. Ak to pán Prochádzka myslí úprime, musí byť pripravený na úmornú záťaž na veľmi dlhý čas. A musí byť presvedčený, že výsledok bude stáť zato.

Spoločnosť nemôže byť ďalej roztrieštenou skupinou pokrytcov apaticky hľadiacich len na seba. Ak lepší svet chcú, musia to verejne a veľmi nahlas povedať. Slovensko určite má veľa ľudí ochotných povedať áno aj programu Alfa. Len si nejako nevšímajú, že sa ich niekto niečo pýta.

Občan Prochádzka si svoju úlohu splnil. Teraz je rad na tých, ktorých ľudia budú počúvať. A tí by mohli na chvíľku odložiť knihu do poličky, pero do zásuvky či kalkulačku  na stôl, a ísť verejne povedať svoj názor. Možno by boli prekvapení, koľkí naň boli zvedaví.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Jankovská by chcela Vianoce na slobode. Vylúčené to nie je

Rozhodnúť môže sama prokurátorka alebo na žiadosť aj súd.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Jankovská povedala len toľko, čo musela

S týmto sa vyšetrovatelia neuspokoja.


Už ste čítali?