Stratená generácia vol. X

Autor: Ján Kuciak | 14.4.2012 o 1:41 | (upravené 14.4.2012 o 9:16) Karma článku: 5,03 | Prečítané:  782x

Ja viem, už v titulku vykrádam iných kreatívcov, dielne, ktoré fakt prinášali niečo hodnotné. Niečo, na čo sa nezabudlo. A dôkazom je už to, že Stratených všetci poznajú. A ja som za hlupáka.

Prečo som ich vlastne vykradol? Na dôkaz. A z lenivosti. Tento môj počin dokazuje, že súčasná mediálna, kvázimediálna a skoromediálna spoločnosť je zvrátená a že sa v nej nedá vyznať. Aj vám to ukážem.

Áno, napísal som to v trpnom rode, akože „sa nedá", lebo už mám celkom mozgolapné, či skôr pamäťolapné dôkazy o tom, že v tom nie som sám. Doteraz som sa toho bál a občas, keď už bola v noci taká tma, že moje čierne myšlienky boli fakt k nepostrehnutiu, som si priznával mentálnu zaostalosť. Iba takú miernu, že fajn, rozumiem trošku viac ako základné pudy určujú, ale nič prevratné to nie je.

No, ale k téme. Už niekoľký krát, asi s takou pravidelnosťou ako povodne, sa na mňa vyvalila všeobjímajúca, miestami až otcovská, kritika študentov žurnalistiky. Že sú k ničomu, že nič nevedia, ani piesok do mediálnej miešačky hodiť, ani uhladiť výsledný produkt tak, aby sa páčil... no jednoducho nič. Ani nehovoriac o odbornosti, to aby ich za ruky vodili.

Najskôr som sa chcel zatváriť, že tu nie som. Ale keďže tu nikto nebol, vzdal som sa predmetnej vízie a vybral základnú jedenástku mozgových buniek, nech sa s tým teda popasujú. Ako správny arbiter som bol, samozrejme, podplatený, keďže sám som študentom žurnalistiky. Ale aj tak to bol lepší futbal ako na Slovane s Trnavou.

No, a čo som zistil? V prvom rade, že vonku je už zase tma a ja už som mal spať. Ale okrem toho aj to, že ľudia, čo hovoria verejne, nehovoria prvoplánové klamstvá a nerobia banánovú neplechu. Iba hľadajú chyby tam, kde aj ja. Na druhej strane. Preto hovoria:

A: Na Slovensku nie je kvalitná škola žurnalistiky.

B: Absolventi možno aj vedia písať, ale nemajú o čom písať.

C: Štúdium žurnalistiky je titul zadarmo.

A ja som si na všetky tri hypotézy našiel okamžite odpoveď- NIE. Na jednu dokonca so silným sebazaprením mojej peňaženky. Keby som odpovedal inak, v podstate by som súhlasil s tým, že som zbytočný a hlupák. To možno som, ale načo by som si to priznával? A preto som zašiel ďalej a vytvoril hypotézy o médiách:

A: Objektívne, nezávislé a vyvážené spravodajstvo na Slovensku neexistuje.

B: Nikto o také ani nemá záujem.

C: Aj mienkotvorné médiá sú už také bulvárne, že sa študentom žurnalistiky, nabitým teoretickými vedomosťami, dvíha krvný tlak a sebavedomie.

Na tomto rozpore som chcel začať nejakú zmysluplnú analýzu tohto stavu. Chcel. Lenže sa mi nechce, zrejme na to ani nemám, a aj tak to vlastne nikoho nezaujíma. Takže v podstate tu ani rozpor nie je.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém.

SVET

Po páde z mosta do Vltavy zomrel český herec Jan Tříska

Okolnosti pádu vyšetruje polícia.

ŠPORT

Pán neviditeľný odsúdil Kristoffa k striebornej medaile, kričal komentátor

Ako reagovali komentátori na Saganov triumf.


Už ste čítali?