Psychické zdravie po voľbách: 7 základných zásad

Autor: Ján Kuciak | 3.3.2012 o 22:26 | Karma článku: 7,52 | Prečítané:  712x

Pomaly dojeme svoju poslednú (sobotnú)  večeru pred parlamentnými voľbami. Tá ďalšia už bude chutiť inak, hocijako dobrí kuchári sme(.sk). Pokúsim sa spísať pár zásad, ktorých dodržiavanie môže po voľbách eliminovať nechutenstvo a zabrániť tak anorexii. Ako inak, otázka života a smrti, o iných sa nepíše.  

Sedem hlavných zásad zachovania psychického zdravia a rovnováhy. Pre nás mladších aj zdravého mentálneho vývoja.

1. Pri jedle po voľbách v žiadnom prípade nepozerať spravodajské ani publicistické relácie, nečítať noviny, nepočúvať rozhlas. Jedlo v ústach môže podnietiť dávenie, napravo aj naľavo.

2. Verejnoprávne médiá sledovať výnimočne, pritom je nutné zaujať levitačnú, jogingovú alebo inú polohu zaručujúcu psychickú stabilitu.

3. Masírovať sa nechať iba odborníkmi na to určenými, školenými, vybavenými certifikátmi. Je vysoko nebezpečné a návykové nechať tak činiť budúcich predstaviteľov vlády, ale i opozície. Preukaz poslanca NR nie je certifikátom maséra. Vyčkajme na novelu zákona.

4. V autobuse či električke sedieť sám, najlepšie so slúchadlami na ušiach. Preferovať pomalú, pokojnú hudbu neangažovaných autorov. V prípade nevyhnutnosti komunikácie sa obmedziť na stručné a bezobsažné frázy typu „fíha!".

5. Akútnu potrebu písaného slova je potrebné utopiť v umeleckej literatúre, prípustné sú aj cenzurované médiá typu Nota Bene. Pozitívny dosah môžu mať aj kalendáre z rokov 1998 až 2006. Pozor, platíme už Eurom.

6. V práci či škole si zabezpečiť mikroténové vrecká a zodpovedajúce tabletky na žalúdočné problémy. Nikto totiž nevie, spoza ktorého rohu na internete vám na krk skočí Fico, prípadne nejaký ešte dôveryhodnejší politik. Klikajte prezieravo, relatívne bezpečné sú herné fóra a servery so zdieľaným obsahom. Ad Acta.

7. Vyhýbať sa aj verejným priestranstvám s väčšou koncentráciou ľudí či zvierat. V prípade, že sú na nerozoznanie (príklad: gorily a ľudia), zvážte urýchlený odchod alebo nákup banánov a vajíčok. Nepotláčjte však v sebe umelca a pokúste sa na stene vytvoriť pútavý obrazec, odkaz alebo logo. Varovanie: STV svoje logo zmenila.

Viem, tu niekde už končí sranda. Aspoň bude chlieb a hry. A časom snáď aj rok 2015...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém.

SVET

Po páde z mosta do Vltavy zomrel český herec Jan Tříska

Okolnosti pádu vyšetruje polícia.

ŠPORT

Pán neviditeľný odsúdil Kristoffa k striebornej medaile, kričal komentátor

Ako reagovali komentátori na Saganov triumf.


Už ste čítali?