Baki a Majo

Autor: Ján Kuciak | 29.2.2012 o 18:20 | Karma článku: 6,33 | Prečítané:  1350x

Keď som pozeral reakciu novinárov z .týždňa na kauzu Sulík- Kočer, celkom mi skysla káva v hrnčeku. Vlasy sa mi nezječili, už nie som naivný mladík. Už som len naivý, vlasy spevneli celkom inými kauzami. Nuž,Sulík je naivný, ale dobrý politik. A ja viem uvariť dobrú kávu...

Ale po rade. Volil som, kedysi, nie tak dávno, ako by som si pred ďalšími voľbami prial, stranu SaS. Nie pre nekomunistov, ani trávu, ani registrované partnerstvá. Bolo to ekonomické rozhodnutie. Staré dobré časy, keď sa Sulík venoval solídnym analýzam ekonomických problémov, hľadal riešenia, vypracovával návrhy. Tie časy skončili. Dnes jeho čas celkom vypĺňa hľadanie výhovoriek a maskovanie osobných vzťahov. V skratke, začal sa venovať politike.

Na to som si zvykol, už je to nejaký ten piatok, občas štvrtok, či stredu. Dojatý k slzám som viac z postoja .týždňa. Týchto ľudí som si naozaj obľúbil. Pre názory, pre morálku, ktorú hlásali, pre Malinovú, pre Cervanovú a podobne. Neviem, či poznám lepší pocit, ako stretnúť poctivosť. A tento pocit som pri spracovaní týchto káuz mal. Pôsobili neuveriteľne uveriteľne. A keď pár krát balansovali (napríklad reklama J&T), chápal som, sme ľudia.

No a teraz došlo na Riška. Riško držal balónik s podporou človeka, ktorého celkom neochvejne nazývajú  mafiánom. Neviem síce, aké sú rozdiely medzi slovenskou a zahraničnou mafiou, ale mám pocit, že v súvislosti so zástupcami ľudu na všemožných pozíciách by sa mali hodnotiť jednoznačne ako neprípustné. A tak som chápal aj kritiku Harabína za kontakty so zahraničným „friendom" Bakim- ďalším mafiánom, ktorí urobil v sloveských médiách slušnú kariéru, ako opodstatnenú. Nech médiá kričia, čo im hrdlo ráči. Harabín mal podporu SMERu, ale hlavne sa stretával s mafiánom. Neprípustné!

Potom prišiel pán Marián, náš vlastný, slovenský mafián, a už neprípustnosť prepustili. Aj keď on je asi zlý, má zlé meno, zlé kontakty a aktivity, ale Sulík je dobrý, len hlúpy. A hlúpy sa mohol stretávať so zlým, aj keď to nebolo správne. Hlupák bol kedysi horší ako triedny nepriateľ, ale už sme asi emancipovali aj tých. V .týždni si nikto z oslovených nemyslí, že by mal odstúpiť. Po ňom by už asi zostala iba tma a škrípanie zubov.

Nuž, vážne neviem, kde je medzi Bakim a Mariánom rozdiel. Možno je jeden z nich gay, alebo by rád ochutnal trávu. Len dúfam, že to nebolo nacioalistické gesto, lebo keby mal Slota s SNS pod palcom .týždeň, to už by som bol vážne prekvapený. Zatiaľ si urobím čerstvú kávu...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?