Keď zhasne Lampa

Autor: Ján Kuciak | 20.12.2011 o 21:00 | (upravené 21.12.2011 o 8:28) Karma článku: 12,29 | Prečítané:  1934x

Relácia Lampa má problémy. Veľkú pokutu, hrozbu krátenia vysielacieho času, kritiku mocných a ďalšie veterné mlyny. Pre Vás, don Quijote a pre teba, sloboda slova, pár slov podpory v liste.

Vážený pán Hríb,

ste pre mňa autoritou, snáď najvyššou na slovenskom politickom fóre, odkedy sledujem verejné dianie. Pri Vašej relácii Lampa som si presedel ťažké stovky hodín, hoci niekedy ma iba zadok bolel, v drvivej väčšine prípadov mi vysoko stúpal krvný obraz a klesala frekvencia dýchania. (Nielen) Vaše články v .týždni mi pomohli prežiť mnohé strašidelne nudné prednášky v škole. Robíte veľa pre svojich divákov, fanúšikov i kritikov- pre spoločnosť. Preto posledné, čo si prajem, je koniec Lampy.

Zoberiem to subjektívne, tak, ako sa listy píšu. Pred niekoľkými týždňami som sa zúčastnil na premietaní dokumentu Nemoc tretej moci (otvorená kritika stavu slovenského súdnictva) v rámci festivalu Jeden svet. V diskusii po filme okrem iného producent Róbert Kirchhoff vysvetlil, ako sa dokument dostal do verejnoprávnej televízie.  Konštatoval, že rozhodujúci bol Váš vstup do debaty, Váš záujem, Vaša autorita a zanietenosť. Že bez Vás by nebola. (keď dôjde ku skráteniu Lampy podľa návrhu RTVS, takýto dokument už nikto nepustí). Súhlasím, ten dokument sa mal dostať ku každému, kto má aspoň trochu záujem o stav našej spoločnosti. Mal som chuť ho nahrať, kopírovať, rozdávať. A vďaka Vám sa nakoniec predsa mohol dostať všade. Naozaj, vďaka!

Už vtedy bol odvrátenou stranou toho úspechu krik zo strany generálnej prokuratúry. Vtedy ste sa nemali čoho báť, boli ste jasne v práve a žalobou by zase raz zdiskreditovali iba sami seba. Vyčkali na lepšie časy. Prišla Lampa o prípade Ľudmily Cervanovej a pokuta. A GP už kričí hlasnejšie, aj keď odvahu podpísať sa pod svoj krik ešte nedostala.

Neviem, kto iný by zabránil zabudnutiu takých káuz ako Cervanová, Malinová, či Valko nebyť Vašej relácie. Lampa má pozeranosť, autoritu, témy hodné investigatívy. Ľudia si ju púšťajú, lebo dostávajú niečo, čo nikde inde. Niečo, na čo Markíza či JOJka nemajú čas, odvahu, zbytočné peniaze. A preto, ak nie Lampa, už nič. A vtedy býva tma.

Pre celý tím: Držte sa, nechceme o vás prísť!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Jankovská by chcela Vianoce na slobode. Vylúčené to nie je

Rozhodnúť môže sama prokurátorka alebo na žiadosť aj súd.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Jankovská povedala len toľko, čo musela

S týmto sa vyšetrovatelia neuspokoja.


Už ste čítali?