...aby sa prebralo...

Autor: Ján Kuciak | 26.11.2011 o 1:17 | Karma článku: 10,83 | Prečítané:  1186x

Bolo by mi trápne, keby som kopal a nadával nemému pred celým štátom. A keby som to robil s celou partiou, umrel by som od hanby.  A tak  sa teraz médiá aj všetky parlamentné strany odbavujú na Galkovi. Takéto niečo si naozaj nepamätám a nielen kvôli môjmu veku. Ale veď čo, slovákovi jedno.  

Jednostranné informovanie o zásadných témach nie je na Slovensku ničím výnimočným. Dokonca je to pravidlom akože v týždni je aj nedeľa. Ale keď sa už celý verejný priestor premení na stredoveké Španielsko pri upaľovaní čarodejnice, niečo to znamená.

Mám pocit, že presne takto sa bojuje za spoločný záujem. Takto nejako sa zbavuje najväčšej prekážky v ceste za cieľom. Ibaže nejde o verejný záujem a nejde ani verejné blaho. Ani o obyčajných ľudí. Ide o status quo a spoločný záujem na ňom.

Na našej scéne sa obraz roky nemení. Občas sa zmení kulisa, z Mečiarizmu (čo už bol fakt extrém aj pre súčasných darmožráčov) na eurokrízu, z komunizmu na fiškálnu úniu. Ale tie zakorenené nezmysly a hlavy plné praktík republiky- batoľaťa zostávajú stále stáť ako historické pamiatky v múzeách.

Tu si už politické spektrum vo svojom prehnitom zložení zaplatilo aj verejnú mienku. Zaplatilo ju kvantami PR článkov za to dlhé obdobie tohto stavu, „nadštandardnými" vzťahmi  s médiami a občas guľášom a pivom- pre tých prezieravejších, čo už ani "mienkotvorné" médiá nečítajú.

Je pekné občas vidieť trošku pnutia medzi ľavicou a pravicou, medzi rôznymi médiami a podobne. Ale keď hrozí, že celé toto zasanované pohrebisko nádejí na demokraciu predsa chce niekto aspoň trochu oživiť, valí sa na neho oheň, voda, láva, dym z každej strany. A SaS je už asi v prdeli...

Aby som to zhrnul, dnes už som o tomto písal, ale spoločné vyhlásenie šéfredaktorov (http://komentare.sme.sk/c/6150800/spolocne-vyhlasenie-sefredaktorov-slovenskych-dennikov.html) ma tak dojalo, že nemám slov... Odkiaľ oni vedia už teraz, kde je pravda. Toto stálo SME za spojenie s Novým časom, Plus 1 deň, Pravdou? Prečo nám nepovedia, čo vedia a ak nevedia, tak vedia vôbec, čo robia?

Ach, kto ťa ochráni, naša verná ilúzia demokracie. Slovensko spí, je jedna v noci. Na námestie neprídeme, už je zima, väčšia ako 17teho. Asi je to symbolika, že k oficiálnej časti slovenskej hymny už nepatrí časť "Už Slovensko vstáva..."

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém.

SVET

Po páde z mosta do Vltavy zomrel český herec Jan Tříska

Okolnosti pádu vyšetruje polícia.

ŠPORT

Pán neviditeľný odsúdil Kristoffa k striebornej medaile, kričal komentátor

Ako reagovali komentátori na Saganov triumf.


Už ste čítali?