Štiavničania zvíťazili

Autor: Ján Kuciak | 28.11.2010 o 0:15 | (upravené 26.11.2011 o 21:53) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  512x

Dnešné komunálne voľby v Štiavniku, okrese Bytča, boli zaujímavejšie ako hocijaké iné, ktoré som mal možnosť sledovať. A skončili minimálne mierne úspešne. "Štiavnik sa zbavil Pucka!" hlási dnešná chladná noc spomedzi Javorníkov.

A bolo čo sledovať celé  týždne pred voľbami. Rozpútala sa letáková vojna, ožilo fórum na oficiálnej stránke obce, ľudia o voľbách diskutovali medzi sebou. Striasli sme zo seba hanbu, ktorá sa na nás valila spolu s kauzami ex-starostu. Ten doplatil nielen na svoju povesť, ale aj na to, že sa v kampani utopil, bol málo aktívny a snáď až príliš sebavedomý.

Štefan Pucko, ako doterajší starosta, mal na svojom krku veľa, mierne povedané, prešľapov. Ako príklad obstojí vyplácanie stavebných robotníkov stravnými lístkami (http://spravy.pravda.sk/starosta-stiavnika-priznal-ciernu-pracu-ffh-/sk_regiony.asp?c=A071013_084519_sk_regiony_p04), arogantne pôsobiaci plat a odmeny vyššie ako žilinský župan (http://plus7dni.pluska.sk/plus7dni/vsimli-sme-si/starosta-za-milion.html), roky trvajúci súdny spor so susedom, ktorého údajne fyzicky napadol (http://www.zask.sk/showdoc.do?docid=6121&forceBrowserDetector=pc), výberové konania na stavebné práce bez vedomia obecných poslancov a zvláštne víťazstvá jednej stavebnej firmy dokola, vykonávanie funkcie v čase pozastaveného mandátu (http://spravy.pravda.sk/starosta-stiavnika-moze-prist-o-stolicku-fge-/sk_regiony.asp?c=A070522_101839_sk_regiony_p04) a mnohé iné. Doteraz to Štiavničanom neprekážalo. Našťastie však dnešné voľby boli iné a priniesli zmenu.

Po dnešku je teda jasné, že do kresla zasadne plukovník Ing. Štefan Vároš. Ten vyhral prekvapujúco celkom jednoznačne. Nazbieral 840 hlasov, druhý Pucko 550 (so zaokrúhlením). Čo konkrétne to bude znamenať ešte nie je jasné, zaujímavejšia je jeho cesta k víťazstvu.

Štiavnik zažil letákové voľby. Okrem oficiálnych obecných novín, ktoré sa stali plátkom pre prezentáciu doterajšieho starostu, sa letákovými novinami prezentoval aj ďalší dvaja kandidáti. O ďalšie dva letáky sa zase postarali miestni anonymovia. Jeden z nich veľmi umne sparodoval a ironicky "opísal" oficiálne noviny, druhý z nich vytvoril vlastný obsah z dôkazmi a informáciami o chybách minulého starostu. Ani jeden z nich pritom neodporúčal svojho, čo novinám dodávalo ešte väčšiu váhu.

V rozhovoroch a argumentácii ľudí už v minulých voľbách figurovali názory, že by Pucka nevolili, ale vraj niet koho iného. A tak dodnes vyhrával. Teraz sa situácia zmenila. Ľudia by už Pucka nevolili, ani keby si mali vybrať ťahaním z klobúka. A z klobúka napokon vytiahli práve pána Vároša.

Na záver článku, ktorého prvotnou inšpiráciou je vyjadrenie radosti, chcem popriať novému starostovi veľa úspechov, radosti z novej práce, ale najmä pevné zásady a o štyri roky čisté svedomie. Nech na neho môžu byť Štiavničania, najmä tí, ktorí mu dali hlas,  hrdí!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Jankovská by chcela Vianoce na slobode. Vylúčené to nie je

Rozhodnúť môže sama prokurátorka alebo na žiadosť aj súd.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Jankovská povedala len toľko, čo musela

S týmto sa vyšetrovatelia neuspokoja.


Už ste čítali?