Volič SMER-u

Autor: Ján Kuciak | 30.4.2010 o 22:38 | Karma článku: 5,09 | Prečítané:  1955x

Nechcem už písať o politike, je to kontroverzné, nech zastanem akýkoľvek názor. Chcem opísať osobný zážitok so SYMPATICKÝM voličom SMER-u.

V posledných dňoch sa rozhodovalo, či dôjde k dohode o stavbe (predražených) úsekov diaľníc, alebo nie. Na rozhodnutie úpenlivo čakal aj môj otec.

Tento muž, už 56-ročný otec troch detí, študoval za bývalého režimu na Vojenskej vysokej škole v Brne. Bol niekoľkokrát tlačený ku vstupu do strany, rovnakopočetne trestaný za rôzne „priestupky" proti komunistickej morálke a ideológii a podobne. Zo školy bol napokon vyhodený a potrestaný na tú dobu vysokou pokutou- 20 000 korún československých.

Po tomto zážitku pracoval viac ako 20 rokov v stavebnej firme Váhostav. Celý život ako radový pracovník. Neskôr, už s omnoho kratšími časovými intervalmi, sa vystriedal na podobných pozíciách v rôznych stavebných firmách, čo rozpadom Váhostavu (nielen) vznikli.

Dnes, rôznymi zdravotnými problémami sužovaný, ďaleko za zenitom výkonnosti a potenciálu (pre hocijakú pozíciu), hľadá prácu. A jednou z jeho nádejí bolo práve schválenie výstavby dialníc. Nestalo sa, zatiaľ...

Keďže nechcem, aby to vyznelo len ako poľutovaniahodný životopis Jozefa Maka, zreálnim svoj príspevok. Veľa času, ktorý v súčasnej dobe môžeme ešte stráviť spolu, venujeme debate o politike. Niet čo zastierať, otec, logicky, bol vždy mojím vzorom- charakterovým, nedávno ešte aj ideologickým. Tento človek bol veľkú časť svojho života idealistom. Aj keď už dávno zatrpkol, je mi nesmierne sympatické, čo vydržal, aj keď mohol jednoducho poľaviť. Takých ľudí som doteraz veľa nestretol, aj keď ťažko písať o objektivite, keď hovoríme o vlastnom otcovi...

Pred dvoma týždňami sme sa bavili o tom, koho ideme voliť vo voľbách. Niečo sa zmenilo. Aj keď stále fungovalo pravidlo, že v diskusii som ho nikdy nepresvedčil, vtedy povedal „volil by som SMER, ale budem voliť, koho chceš..."

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Jankovská by chcela Vianoce na slobode. Vylúčené to nie je

Rozhodnúť môže sama prokurátorka alebo na žiadosť aj súd.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Jankovská povedala len toľko, čo musela

S týmto sa vyšetrovatelia neuspokoja.


Už ste čítali?